Keith Emerson Band featuring Marc Bonilla draugiem.lvtwitter.comfacebook.comDrukāt

Keith Emerson Band featuring Marc Bonilla

Keith Emerson Band featuring Marc Bonilla

Autori Keith Emerson un Marc Bonilla (izņemot Malambo no argentīniešu komponista Alberto Ginastera baleta Estancia).

Nu jau kādu laiku diezgan intensīvi klausos Keith Emerson un viņa grupas jauno albumu “featuring Marc Bonilla“. 23.08.2008 biju arī uz šī albuma atbalsta tūres koncertu Rīgas Kongresu Namā. Vairākas jaunā albuma kompozīcijas dzirdēju jau toreiz un tas ļāva sagaidīt šo albumu bez bažām. Un tiešām albums neliek vilties, drīzāk pat pārsteidz vēl vairāk.

Riskēšu sarūgtināt ELP puritāņus, bet man jāpiekrīt (Jc), ka šī grupa skan labāk nekā ELP jebkad ir skanējuši. Tas nav talantu atšķirības dēļ, bet gan tāpēc, ka Keith Emerson Band ir tieši par vienu cilvēku (instrumentu) vairāk. Talantīgai četru cilvēku grupai ir ievērojamas priekšrocības, lai radītu pilnīgāku skanējumu plašākā diapazonā, nekā grupai, kurā ir tikai trīs talanti. Es esmu ļoti liels ELP cienītājs, bet tas, ko spēj dot ceturtais cilvēks, kā arī gadu desmitiem ilgā tehnoloģiju attīstiba, ir patiesi pārsteidzoši!

Šis jaunais albums ir sarakstīts vislabākajās progressive rock tradīcijās, ieskaitot faktu, ka šis ir tematiskais albums, kura pirmās piecpadsmit kompozīcijas ir veltītas spoku leģendai The House Of Ocean Born Mary. Vēl viena progressive rock iezīme- nekautrēšanās izmantot visu jauno, lai radītu vēl bagātāku skaņu.

Šis albums ir meistarīgi sabalansēts no keyboard driven (tads nu Emersons ir) līdz guitar driven rokam (ne velti Marc Bonilla ir albuma nosaukumā). Bet, protams, nav tāda brīža, kad aizmirstos par Emersonu- viņš to nekad nav pieļāvis (atcerieties Lucky Man finālu). Paskatoties uz skaņdarbu autoriem, ir aptuveni skaidrs, kurš konkrētajā skaņdarbā būs vadošais- Emersons (taustiņi) vai Bonilla (vokāls || ģitāra), bet svarīgi, ka, neatkarīgi no tā, instrumenti vienmēr viens otru papildina.

Jūsmot par katru grupas dalībnieku atsevišķi nav jēgas, jo tāpat ir skaidrs, ka Emersons ir spējīgs sameklēt ārkārtigi talantīgu grupu un Marc Bonilla gadījumā arī spēcīgu līdzautoru. Pieminēšu tikai vārdus Travis Davis (bass) un Tony Pia (bungas), kuri tāpat kā Marc Bonilla ir salīdzinoši jauni amerikāņi, kuri savas prasmes ir spējuši pierādīt jau iepriekš.

Emersons ir 100% Emersons, Bonilla ir 100% 70to gadu fans ar balsi, kas ir pārsteidzoši līdzīga Greg Lake balsij. Ir tikai loģiski, ka jaunajā sastāvā un jaunajā gadsimtā mēs iegūstam ELP on steroids, bet tas ir tieši tas, ko man vajadzēja. Pateicoties tam, šogad esmu bijis fantastiskā, fantastiskā, fantastiskā koncertā un ticis pie gada mīļākā albuma!

Verdikts: ELP on steroids 8)


Pirmā daļa:The House Of Ocean Born Mary

1. Ignition /Emerson, Bonilla/ (1:42)
2. 1st Presence /Emerson/ (0:37)
3. Last Horizon /Emerson/ (2:33)
4. Miles Away Pt. 1 /Bonilla/ (1:55)
5. Miles Away Pt. 2 /Bonilla/ (2:16)
6. Crusaders Cross /Emerson/ (1:14)
7. Fugue /Emerson/ (0:37)
8. 2nd Presence /Emerson/ (0:19)
9. Marche Train /Emerson, Bonilla/ (6:13)
10. Blue Inferno /Emerson/ (1:12)
11. 3rd Presence /Emerson/ (1:08)
12. Prelude To A Hope /Emerson/ (2:24)
13. A Place To Hide /Bonilla/ (4:26)
14. Miles Away Pt. 3 /Bonilla/ (2:31)
15. Finale /Emerson, Bonilla/ (5:57)

16. The Art Of Falling Down /Emerson, Bonilla/ (3:30)
17. Malambo from Estancia Suite /Ginastera/ (5:33)
18. Gametime /Emerson, Bonilla/ (2:40)
19. The Parting /Bonilla/ (4:45)

Viena atbilde uz “Keith Emerson Band featuring Marc Bonilla”

  1. Spragmints says:

    Albums tiešām fantastisks, kas bez Bonillas diez vai tāds sanāktu. Atcerēsimies kaut vai tos dažus Glenn Hughes albumus, ko viņa klātbūtne padarīja par ļoti klausāmiem. Koncerts Rīgā arī bija tikpat izcils, tikai žēl, ka maz tautas, jo reklāmas praktiski nebija. Starp citu, 22.11.2009. Viļņā būs Carl Palmer band, un arī tas jāredz – pirms 18 mēnešiem redzēju viņu Asia sastāvā, un jāatzīst, ka vecis ir reāli labā formā. Atliek vienīgi beidzot sagaidīt, kad ELP apvienosies (runā, ka tas beidzot tiešām notikšot).Atbilde

Log in