Glasgow draugiem.lvtwitter.comfacebook.comDrukāt

Glasgow

skats no mūsu istabiņas loga u.c. bildes

No 21. līdz 23. novembrim apmeklējām Skotijas lielāko pilsētu Glāzgovu. Mērķis bija atpūsties un tas, ar maziem defektiņiem, tika arī panākts! 🙂 

Nokļūšana

Pirmo reizi izlēmām izmantot Rīgas lidostas ilgtermiņa auto stāvvietu. Lēmums bija balstīts uz faktu, ka tas izmaksās aptuveni tikpat, cik braukšana ar taksi abos virzienos un, ka neviens un nekas nav jāgaida, lai nokļūtu galamērķī. Ņemot vērā, ka braucām laikā, kad nav sastrēgumu- pieredze ļoti pozitīva. Ryanair ar ļoti draudzīgu cenu un nepārspējamu šaurību tika izmantots nokļūšanai no RIX līdz Prestvikas lidostai (PIK). Kopumā mierīgs lidojums, ja neskaita “scratch cards” reklamēšanu un briesmīgo prieka zvanu par to, ka esam ieradušies PIK par 10 minūtēm agrāk. Tā kā labi zinājām, ko sagaidīt, tad pretenziju nav! No Prestvikas uz Glāzgovu devāmies ar vilcienu, kas, uzrādot Ryanair biļeti, maksā tikai £3.10 (50% no parastās cenas). Pēc ceļā pavadītām 45 minūtēm rodās pārliecība, ka Skotijā visi spēlē golfu un audzē aitas, bet jāatzīst, ka šī zeme arī caur vilciena logu ir skaista un aicina sevi apmeklēt ārpus pilsētas (kaut kad siltākā laikā).

Dzīvošana

Pēdējā brīdī, pirms došanās uz Glāzgovu, noīrējām viesnīcu City Inn netālu no Glāzgovas centra. Ar kājām no centra tas ir paliels gabaliņš (kāda 1/2 h), bet ar taksi izmaksā zem £4 un ilgst kādas 6 minūtes. Lai gan Britu salās vairākas reizes būts, pirmo reizi izmatojām taksi- klasisko melno kebu. Ļoti paveicās ar istabiņu- tā bija vērsta tieši pret upi, kur pavērās burvīgs skats uz River Clyde un Clyde Arc tiltu. Viesnīcas istabiņā nebija TV, bet gan iMac, kuru varēja izmantot gan kā TV, gan datoru. Internets bez maksas bija pieejams gan uz iMac, gan izmantojot WiFi. Istabiņa bija maza, bet mājīga. Tajā bija pieejams gludināmais dēlis, elektriskā ūdens kanna, atvilknē bija komplektiņš ar tējām un kafijām. Viss diezgan ērti un par pieņemamām naudiņām.

Glāzgova

Neliela, bet ļoti dzīvīga britu pilsētiņa ar skaistu arhitektūru un burvīgiem parkiem. Pilsētā dzīves ritms ir krietni lēnāks nekā Rīga- cilvēki ir mierīgi un nesteidzīgi. Piektdiena ir britiem tipiska- visi dodas izklaidēties (tīņu bari, pārīši, draugi un visas ģimenes), bet sestdienā viss atkal jau mierīgi, ja neskaita, ka tuvojās Ziemassvētku drudzis un visi veikali ir pārpildīti un cilvēki jau steidz iepirkt dāvanas. Glāzgova ir Lielbritānijā otrā lielākā iepirkšanās pilsēta un visizteiktāk to var izjust Buchanan Galleries iepirkšanās centrā un citos daudzajos veikalos tuvējās ielās. Bijām pasaulē augstākajā (par to liecina Ginesa pasaules rekordu sertifikāts) kinoteātrī Cineworld! Izmēģinājām braucienu arī ar Glāzgovas metro. Metro vagoniņi ir smieklīgi mazi un atgādina tādu kā rūķu vilcieniņu.

Atgriešanās

Atgriešanās bija ļoti nogurdinoša- lidmašīna izlidoja 7:00, bet pēdējais vilciens no Glāzgovas uz Prestviku iet 23:00. Bija iespēja izmantot lidostas organizēto vēlo autobusu (Edinburga-Glāzgova-Prestvika), bet, tā kā mēs laicīgi neiegādājāmies biļetes un nevēlējāmies riskēt- jau 23:45 bijām lidostā. Tad mēs gaidījām, gaidījām un gaidījām… un tad vēl nedaudz pagaidījām :sick: Lidojums gan bija ātrs- Rīgā ielidojām 35 minūtes ātrāk nekā plānots. Mūs sagaidīja daudz, daudz sniega…

Atbilde

Log in