Porcupine Tree – The Incident Live draugiem.lvtwitter.comfacebook.comDrukāt

The Incident

The Incident

Tiekot pie šī Porcupine Tree albuma, es jau zināju, ka došos uz koncertu Parīzē un zināju, ka koncerta pirmajā daļā tiks spēlēts albuma 1. disks. Tātad bija “uzdevums” :D! Lai varētu labāk izbaudīt koncertu, vajadzēja pamatīgi iepazīt albumu, ko arī cītīgi mēģināju panākt.

Pirmais iespaids- ļoti “Porkupainisks”, nekādu pārsteigumu. Nekad īsti nav skaidrs- vai tas ir labi vai slikti, jo bez pārsteigumiem ir nedaudz garlaicīgi, bet, ja pārsteigums neizdodas, tad šķiet, ka esi piemānīts.

Atkārtoti klausoties un iepazīstot nianses, albums kļuva arvien baudāmāks… līdz godīgi varu teikt, ka tas man patīk. Jāpiebilst, ka iepriekšējais albums Fear of a Blank Planet man patika krietni vairāk, bet, savukārt, šis man šķiet spēcīgāks par Deadwing.

Pēdējo 4 studijas albumu (jaunās ēras) kontekstā:

:4: In Absentia (2002)
:3: Deadwing (2005)
:4.5: Fear of a Blank Planet (2007)
:4: The Incident (2009)

Šī albuma vērtību manās acīs (drīzāk gan ausīs), neapšaubāmi, ceļ koncerts Parīzē, bet par to turpinājumā :).

Albuma dziesmu saraksts
CD1

 1. Occam’s Razor /Wilson/ (1:56)
 2. The Blind House /Wilson/ (5:47)
 3. Great Expectations /Wilson/ (1:26)
 4. Kneel and Disconnect /Wilson/ (2:03)
 5. Drawing the Line /Wilson/ (4:43)
 6. The Incident /Wilson/ (5:19)
 7. Your Unpleasant Family /Wilson/ (1:48)
 8. The Yellow Windows of the Evening Train /Wilson/ (2:00)
 9. Time Flies /Wilson/ (11:40)
 10. Degree Zero of Liberty /Wilson/ (1:45)
 11. Octane Twisted /Porcupine Tree, Wilson/ (5:03)
 12. The Séance /Wilson/ (2:39)
 13. Circle of Manias /Porcupine Tree, Wilson/ (2:18)
 14. I Drive the Hearse /Wilson/ (6:43)

CD2

 1. Flicker /Porcupine Tree, Wilson/ (3:42)
 2. Bonnie the Cat /Porcupine Tree, Wilson/ (5:44)
 3. Black Dahlia /Barbieri, Wilson/ (3:40)
 4. Remember Me Lover /Wilson/ (7:34)

l'Olympia

Parīze 13. oktobris

17:00 sēžam l’Olympia kafejnīcā (blakus ēkā) un ēdam vakariņas, bet man apetītes īsti nav- sākas satraukums par gaidāmo koncertu. 17:30 iestājamies rindā. 18:00 dodos pie kasēm, lai paņemtu savas biļetes, un dodos atpakaļ uz rindu. Visus sāk laist iekšā – viss mierīgi un bez drūzmēšanās. Nopērku koncertturnejas krekliņu un dodamies nolikt virsdrēbes garderobē. Tas viss lēnām un nesteidzoties. Ieejot koncertzālē, mierīgi tiekam līdz kādai sestajai stāvētāju rindai. Piesēžam zemē un gaidam. Gaidam vēl un tā ~1h līdz 19:30. Viss satumst, pieceļamies kājās. Redzamība vēl joprojām laba :). Gaidam Robertu!

Robert Fripp

Lēnām, pieklibojot uz skatuves iznāk Roberts Frips un sasveicinās ar publiku. Gaišāks nepaliek- Frips, kā vienmēr, kautrīgi slēpjas pustumsā. Šoreiz gan viņu var redzēt, jo acis ir pieradušas, bet 2003. gada King Crimson koncertā Rīgā viņš bija praktiski neredzams- uz pārējo izgaismoto grupas biedru fona bija redzams tikai viņa siluets.

Nebiju viņu pilnīgi vienu  dzirdējis (kaut kā esmu apgājis viņa solo darbus)- beidzot radās izdevība saprast, kāds ir viņa tīrais ieguldījums King Crimson skaņā. Fripam saspēle notika pašam ar sevi izmantojot savas Frippertronics mūsdienu inkarnāciju Soundscapes, kas būtībā ir neliela fragmenta ierakstīšana, atskaņošana ciklā un spēlēšana tam vēl pa virsu, tā klājot muzikālos slāņus vienu otram virsū. Rezultāts ir patīkama un viegli hipnotiska drūmu noskaņu mūzika. Skaisti, bet nav īsti priekš manis.

Pēc šī improvizētā, ar dažiem KC motīviņiem papildinātā snieguma Roberts Frips, tik pat kautrīgi, kā uznāca uz skatuves, atvadījās un atstāja skatuvi.

Porcupine Tree

Pēc neilgais pauzes un rosīšanās, uz skatuves iznāk visi Porcupine Tree dalībnieki un lielais šovs var sākties :).

Publika

Ja kādam šķiet, ka latviešu publika ir kūtra, aizbrauciet uz kādu koncertu Parīzē. Mēs, salīdzinot ar viņiem, esam karstasinīgākā publikā pasaulē! Pat pie pašas skatuves viņi stāv tādās rindās, ka tur varētu iespraukties vēl kāds cilvēks. Sejas izteiksmes ir nemainīgas, nekādas galvu šūpošanas ritmā. Kad Stīvens Vilsons (Steven Wilson) pienāk tuvāk, lai spēlētu uz publiku- nekādu izmaiņu. Bez mums, aizrautīgi fanoja vēl tikai viens skatītājs :dunno: .

Pirms paša sākuma, cilvēkiem, kas stāvēja mums priekšā, pielīda priekšā panku pārītis un sabojāja skatu uz publiku. Es biju vienīgais “ļaunais”, kas mēģināja viņu aizdzīt prom, bet, tā kā atbalstu no citiem neguvu, viņi tur palika :(. Ja vēl viņi būtu lielie fani, bet nekā- stāv un drūmi blenž (arī otrajā daļā).

Ну почему о грустном… koncerta otrajā daļā, kad sāka skanēt pazīstamāki gabali, publika sāka atdzīvoties un grupa varēja saņemt sen pelnīto atbalstu :).

Saturs

Koncerts sastāvēja no 2 daļām. Pirmajā daļā grupa izpildīja visu The Incident pirmo CD no sākuma līdz beigām. Tā kā šis ir pilnīgi jauns albums (izdots š.g. 14. septembrī), tad ir daļēji attaisnojams publikas lēnīgums- lielākajai daļai klausītāju albums bija vēl pilnīgi svešs. Lai gan man ir pierādījumi, ka visu koncertu var izbaudīt arī cilvēks, kurš īsti nepārzin PT daiļradi :D! Tā kā es jau biju gatavojies šai koncerta daļai- man patika, ļoti patika. Šī 1 CD koncerta izpildījums bija tik labs, ka man arī studijas ieraksts iepatikās vēl vairāk. Klausoties PT dzīvajā, kļūst skaidrs, ka viņi uz skatuves ir krietni pārāki nekā tas, ko dzirdam studijas ierakstā. Tiešs kontakts ar klausītāju un nepārproducētā skaņa dara savu :).

Otrajā daļā PT spēlēja skaņdarbus no albumiem Lightbulb Sun (2000), In Absentia (2002), Deadwing (2005), Fear of a Blank Planet (2007), Nil Recurring EP (2007) un The Incident (2009). Kā sarakstā redzams, lielākā daļa dziesmu bija no viņu populārākā albuma In Absentia. Tā kā ar šo albumu es sāku klausīties PT, tad tas bija ļoti patīkami. Koncerta vecākais un viens no maniem mīļākajiem gabaliem- Russia on Ice bija vienkārši über fantastisks :dance:, bet visi pārējie vienkārši fantastiski 😉

Humors

Dialogs ar publiku tik precīzi, cik atmiņa ļauj atcerēties 😉

Vīrietis publikā: “Steven, will You make love to me?”
Stīvens: “What?”
Vīrietis publikā: “Will You make love to me?”
Stīvens: “Now?”
Vīrietis publikā: “YES!”
Stīvens: “:D This will be something completeley different- very romantic! It’s called Lazarus.”
VerdiKc

Varbūt, visu šo lasot, jau pamanīji, ka koncerts man patika :D. Varēju uzrakstīt arī īsāk: Megakruts koncerts- viens no 6 megakrutajiem koncertiem (skat. “Ze Plauktiņš“), kuros es esmu bijis! Viennozīmīgs :5:!

Koncerta dziesmu saraksts
Pirmā daļa

 1. Occam’s Razor
 2. The Blind House
 3. Great Expectations
 4. Kneel and Disconnect
 5. Drawing the Line
 6. The Incident
 7. Your Unpleasant Family
 8. The Yellow Windows of the Evening Train
 9. Time Flies
 10. Degree Zero of Liberty
 11. Octane Twisted
 12. The Séance
 13. Circle of Manias
 14. I Drive the Hearse

Otrā daļa

 1. The Start of Something Beautiful (Deadwing, 2005)
 2. Russia on Ice* (Lightbulb Sun, 2000)
 3. Anesthetize* (Fear of a Blank Planet, 2007)
 4. Lazarus (Deadwing, 2005)
 5. Strip the Soul* (In Absentia, 2002)
 6. .3* (In Absentia, 2002)
 7. Normal (Nil Recurring EP, 2007)
 8. Bonnie the Cat (The Incident, 2009)

Nobeigums:

 1. The Sound of Muzak (In Absentia, 2002)
 2. Trains (In Absentia, 2002)

* – saīsinātas versijas

Viena atbilde uz “Porcupine Tree – The Incident Live”

 1. […] Porcupine Tree – The Incident […]Atbilde

Log in