Par trūkstošajām skrūvītēm… draugiem.lvtwitter.comfacebook.comDrukāt

Screwdriver

… šoreiz ne par tām, kas galvā :fool:, bet gan portatīvajā datorā.

2.5 gadus atpakaļ iegādājos portatīvo datoru- labs aparāts, bet laikam ejot sāka ciest no CMOS atmiņas zudumiem. Aizvedu uz servisu, kur visu ļoti labi salaboja, bet dators bija palicis bez vienas korpusa skrūvītes un kļuvis nedaudz ļodzīgāks, bet tā kā negribējās tērēt laiku- sadzīvoju. Tad pagāja vēl kāds laiks un sāka raustīties ekrāna spilgtums. Nu jau 1 mēnesi pirms garantijas termiņa beigām aizvedu uz servisu otro reizi. Salaboja- viss itkā strādāja. Trūkstošā skrūvīte vēljoprojām trūka, bet dators rokās sāka justies pavisam “mīksts”. Tā kā viss atkal darbojās labi, tad tas mani pārāk nesatrauca. Bet pēc pāris mēnešiem sākās visādi nekontakti- SD reizēm nelasīja, DVD lasītājs dīvaini uzvedās un sāka raustīties ekrāna bilde.

Garantija jau bija beigusies un es beidzot ķēros klāt skrūvgriezim pats. Izjaucu datoru (laiku pa laikam uzraujoties kādai trūkstošai skrūvītei), pārbaudīju, iespējams, vainīgos savienojumus un sāku skrūvēt visu atpakaļ. Bet kaut kā neizdevās- skrūvītes neder un trūkst un neko nesaprotu. Tad jaucu vēlreiz ārā un sāku lasīt skrūvju vietu marķējumus un skaitīt- absolūtajā skaitā pietrūkst 3 skrūvīšu (to jau biju pamanījis), bet pēc marķējumiem ir skaidrs, ka datorā izmantojas 3 veidu skrūves, bet man uz galda stāv 4 veidi :dunno: . Un izrādās, ka tās 3 neatbilstošās bija paņemtas, lai izmantotu skrūvīšu vietā, kuras bija ar krietni mazāku vītni un, protams, ka tās nevarēja neko pievilkt (skrūvējās tikai līdz pusei).

Tā nu es, sapratis “mīkstuma” noslēpumu, sāku rakties pa saviem detaļu krājumiem, lai sev par prieku atrastu skrūvītes, kuras der 3 trūkstošo un 3 nepareizo vietā :dance:.

Long live Toshiba! 😉

P.S. Tagad viss atkal darbojas.

Atbilde

Log in